Адвокат Валерий Романюк Адвокат в адвокатській компанії "Єфтеній та партнери"

Допінг – фатальний вібір!

2018-04-23 19:14:18

За останні 50 років спорт сягнув небачених масштабів, став професією та хобі для сотень мільйонів людей по всьому світу. Чого вартий лише культуризм, який із появою на телеекранах таких кінозірок як А. Шварценеггер та С. Сталлоне став культом для декількох поколінь та поштовхом для відкриття тисячі тренажерних залів по всьому світі.

Невгамовна жага людей до нових рекордів, перемоги, визнання, слави та ідеальної фізичної форми спонукала людство шукати засоби для досягнення найкращих результатів. Поряд з удосконаленими методами і прийомами тренування, все частіше і частіше спортсмени почали вживати допінг.

Для розуміння масштабів проблеми, приведу декілька цифр. У світі допінг регулярно вживають 16 МІЛЬЙОНІВ чоловік, з них ЛИШЕ 30% — професійні спортсмени, а 70 % аматори. Щорічний НЕЗАКОННИЙ обіг допінг препаратів становить 50 МІЛЬЯРДІВ доларів, а чистий прибуток від виробництва = 1000 %. Спортсмени, які вживають регулярно допінг препарати СКОРОЧУЮТЬ собі тривалість життя на 10-15 РОКІВ, серйозно ризикують ЗАГИНУТИ від надмірних навантажень, страждають тяжкими психічними розладами, до 50 років життя майже повністю втрачають працездатність.

У 2018 році ОСКАР за найкращий документальний фільм отримала стрічка «ІКАР» в якому колишній голова Московської антидопінгової лабораторії Г. Родченков, дав свідчення, оприлюднені на весь світ, про безпрецедентні факти ПІДМІНИ допінг тестів російських спортсменів агентами ФСБ під час зимової олімпіади в Сочі-2014, під кінцевим керівництвом В. Путіна.

За результатами розслідування показів Родченка, яке продовжується і на сьогоднішній день, спалахнув найбільший СКАНДАЛ за всю історію спорту. Десятки російських спортсменів були позбавлені олімпійських медалей та НЕ допущені до Олімпіади у Ріо-де-Жанейро та Кореї. А з 01.04.2018 Росії взагалі ЗАБОРОНИЛИ проводити будь-які міжнародні спортивні змагання.

Трохи історії. У 1928 році Міжнародна федерація легкої атлетики ВПЕРШЕ заборонила використання стимулюючих речовин. У 1989 р. прийнята Антидопінгова конвенція. У 1999 р. була створена Всесвітня антидопінгова асоціація (ВАДА), яка співпрацює з Інтерполом та правоохоронними органами різних держав світу. У 2004 р. прийнятий Всесвітній антидопінговий кодекс, в якому міститься більше 200 заборонених препаратів. У 2005р. прийнята Міжнародна конвенція проти допінгу в спорті.

Україна приєдналась до всіх міжнародних документів. У 2001 році було прийнято Закон «Про антидопінговий контроль у спорті», наслідком якого в 2002 р. було створення Національний антидопінговий центр (НАДЦ).

ЗА ВИРОБНИЦТВО, ВИГОТОВЛЕННЯ, ПРИДБАННЯ, ПЕРЕВЕЗЕННЯ, ПЕРЕСИЛАННЯ, ЗБЕРІГАННЯ з метою збуту сильнодіючих речовин передбачена КРИМІНАЛЬНА відповідальність (ст.321 КК України) у вигляді штрафу або арешту на строк від 3 до 6 міс., або позбавленням волі на строк до 3 років. За 2018р. за вказаною статтею були ПРИТЯГНУТІ до кримінальної відповідальності 10 осіб.

За спонукання неповнолітніх до застосування допінгу передбачена кримінальна відповідальність (ст. 323 КК України) у вигляді штрафу або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Разом з тим, за 2018 р. до кримінальної відповідальності НЕ притягнуто жодної особи за вказаною статтею, хоча, на мій погляд, саме особи від 15 до 20 років є найбільшими потенційними «жертвами» горе-тренерів, некомпетентних порадників та фальшивих фахівців, які схиляють молодь до застосування допінгу.

Друзі, займайтесь спортом для ЗДОРОВ’Я! НЕ слухайте людей, які радять та переконують Вас в необхідності прийняття тих чи інших препаратів, які зроблять Вас витривалішими і сильнішими, оскільки ціна Ваших досягнень буде надзвичайно ВИСОКА!

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Федорова Екатерина Викторовна

Обращение к жителям области с просьбой об обратной связи для получения реальной картины состояния сел и посёлков нашего региона

Ройтбурд Александр Анатольевич

Можно ли украинцам пользоваться российской вакциной?

Калинчук Сергей Васильевич

У нас в стране очередной анти-рекорд - 5804 случая заболевания за сутки

Крупица Наталья Григорьевна

Разговор о нашем будущем

Куренной Владимир Константинович

Почему бы Украине не стать британским особым партнером и другом на востоке континента?

Волонтер Екатерина Ножевникова

В нашем городе стариков отправляют умирать

Куренной Владимир Константинович

Жизненное пространство самозванца Лукашенко сужается

Лабас Вадим Ильич

По обострению войны между «Азербайджаном и Арменией»

Гинак Алла Федоровна

Выборы должны проходить минимум раз в два года

Русев Иван Трифонович

Возвращение Робинзона