Квасницкая Ольга Алексеевна Депутат Одесского городского совета VII созыва

Дань за 12 років

2019-06-04 12:55:28

Схему по загарбанню приватним інвестором всього розрахунку за транспортні перевезення все ще намагаються реалізувати в Одеській міський раді. Питання тільки коли Інвестиційний договір буде затверджений депутатським корпусом!?

Сьогодні пишу або про показову некомпетентність «спеціалістів-чиновників», які готували конкурс, або про їхню хитрість, яка виливається у чергову схему. Висновки робити одеситам…

Коротко передісторія:

У листопаді 2015-го КП «ОМЕТ» інформує директора департаменту економічного розвитку Одеської міської ради, що «Одесміськелектротранс» провели нараду з ТОВ «Герц» із запровадження «електронного квитка» для пасажирів громадського транспорту. За її результатами, з ТОВ «Герц» прийняли рішення про опрацювання так званої «дорожньої карти» для реалізації важливого проекту для міста.

У грудні 2015  одеський міський голова видав розпорядження «Про створення робочої групи з реалізації проекту «Електронний квиток» у громадському транспорті м. Одеси» і відповідно до внесених змін у березні 2016 до складу робочої групи увійшли «Експерти» Нікітін Дмитро Миколайович (один із кінцевих бенефіціарів ТОВ «Герц») та Петкогло Анатолій Миколайович (співробітник ТОВ «Герц»).

Робочу групу очолив заступник мера – Павло Вугельман, який зобов’язав підпорядкованому йому Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради співпрацювати з експертами приватної компанії та підготувати інформацію щодо необхідного обсягу та джерел фінансування реалізації проекту.

У жовтні 2017, коли в сесійну залу був внесений проект рішення про проведення конкурсу з відбору інвестора для впровадження автоматизованої системи обліку проїзду в пасажирському транспорті загального користування міста, я виступала з чітким питанням до мера: чи був погоджений з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) такий проект, адже функції єдиного оператора, місто добровільно передало приватному інвестору, який буде отримувати відповідну винагороду. Саме умова про розподіл прибутку вимагалавід мерії узгодження з міжнародною інституцією: такі зобов’язання місто взяло на себе уклавши кредитний договір від 21.10.2015 р. та договір гарантії від 21.10.2016 року. «Спеціалісти» відповіли, що «узгодження не потрібно».

 

За рішення проголосувала більшість депутатів ОМР і у січні 2018 року у конкурсі на впровадження проекту е-квитка (через дискримінаційні умови)  взяла участь лише ОДНА фірма - ТОВ «Одеська міська карта». І нікого: ні міського голову, ні його заступника (керівника робочої групи) не здивував той факт. що кінцеві бенефіціари ТОВ «Одеська міська карта» та ТОВ «Герц»  - співпадають. Мої звернення до Антимонопольного комітету України також результату не дали…

Між тим, несподівано 20 березня 2019 з порядку денного сесії знімають проект Рішення «Про затвердження результатів конкурсу та надання згоди на укладання інвестиційного договору на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті». І як з’ясувалося, причиною стала потреба узгодити проект рішення з ЄБРР, про що я вище писала. Чиновникам-спеціалістам знадобилося 1,5 року, щоб зрозуміти:  варто провести спочатку консультації з ЄБРР, а потім впроваджувати е-квиток зі сплатою комісійної винагороди приватному інвестору у розмірі 8,75% від сплати за проїзд у міському електротранспорті продовж 12 років.

 

Цікавим залишається факт, що я вже рік прошу надати мені письмові звернення до ЄБРР щодо проведення консультації та узгодження умоввід ЄБРР. Відповідно до Договору гарантії «Всі повідомлення, документи, складаються англійською мовою, якщо вони складені іншою мовою, супроводжуються перекладом на англійську мову, засвідченим Позичальником….». Між тим, жодної копії документів, я вже мовчу про мову оригіналу, мені не надіслали.

Отже, така поведінка вкотре підтверджує, що діяльність менеджерів, яких ми найняли на роботу для реалізації важливих для громади проектів не є прозорою. Крім того, така діяльність є непрофесійною і не на користь громаді. Такі висновки, ми можемо зробити з інформації, яку я отримала на чергове звернення 7 травня 2019 р. про наявність підписаного консультативного контракту, за яким буде впроваджуватися Програма корпоративного розвитку, і за якого буде проведений аналіз впровадження системи автоматичного збору плати за поїзд та стратегія з комплексним планом дій.

Резюме: замість того, щоб за рік-два проводити консультації зі спеціалістами та з громадськістю, мати стратегію розвитку транспортної інфраструктури міста, яка страждає від багатьох хвороб, наші найманці-чиновники вступають в картельні змови, займаються шахрайством і словоблуддям. А якщо бути відвертими: замовник приходить зі схемою до міської влади та під цю схему підганяють процедури, програми і рішення, нехтуючи нашими потребами.

От така казочка з є-квитком у нас реалізується малята…

P.S. Проста арифметика: раніше вже описувала приблизний прибуток підприємства, яке безальтернативно виграло конкурс на право визначати напрямок та частоту маршрутів в Одесі на наступні 12 років. Сума – близько 70-100 мільйонів гривень щорічно, окрім перших кілька років (допоки система запрацює на всі сто), тобто дань за 12 років близька 1000 млн.грн. Вартість встановлення дата центру, системи контролю та управління процесами і валідаторів на весь громадський транспорт під ключ, оцінюється близько 250 млн. грн. Цей проект має принести 750 млн.грн доходу За заявою міської влади, грошей на впровадження цієї системи у міста немає. Тому вони вирішили знайти інвестора, який заробить 750млн.грн. і поверне нам застаріле обладнання через 12 років.

Для порівняння візьмемо кілька проектів, під які місто бере черговий кредит під 19% річних - реконструкція вулиці Новощепний ряд 150 млн.грн і ремонт теплових мереж (Канатна та Пастера) ще 100 млн.грн. Ніхто не каже, що їх не потрібно реконструювати чи ремонтувати. Питання в іншому: може ми вкладемо кошти в прибутковий і дуже важливий для всіх мешканців бізнес, а потім із зароблених грошей, не зараз звичайно, а через три-чотири роки почнемо робити і Новощепний ряд і багато інших важливих об'єктів, але вже на власні зароблені кошти та виставляючи пріоритети?

 

Додаю перелік об’єктів, на які ми беремо третю позику.

 

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Федорова Екатерина Викторовна

Обращение к жителям области с просьбой об обратной связи для получения реальной картины состояния сел и посёлков нашего региона

Ройтбурд Александр Анатольевич

Можно ли украинцам пользоваться российской вакциной?

Калинчук Сергей Васильевич

У нас в стране очередной анти-рекорд - 5804 случая заболевания за сутки

Крупица Наталья Григорьевна

Разговор о нашем будущем

Куренной Владимир Константинович

Почему бы Украине не стать британским особым партнером и другом на востоке континента?

Волонтер Екатерина Ножевникова

В нашем городе стариков отправляют умирать

Куренной Владимир Константинович

Жизненное пространство самозванца Лукашенко сужается

Лабас Вадим Ильич

По обострению войны между «Азербайджаном и Арменией»

Гинак Алла Федоровна

Выборы должны проходить минимум раз в два года

Русев Иван Трифонович

Возвращение Робинзона