Адвокат Валерий Романюк Адвокат в адвокатській компанії "Єфтеній та партнери"

Використання зброї - свобода чи покарання?

2018-03-31 20:01:22

Після «вибухового» інциденту з Н.Савченко, який приголомшив всю Україну і не тільки, вкотре постало питання законності обігу зброї в Україні.

В той же час, для громадян буде великою несподіванкою той факт, що на сьогоднішній день в Україні ВІДСУТНІЙ Закон, який забороняв або обмежував обіг зброї! Підкреслю, Закон.
Єдиним актом, який регулює порядок обігу зброї є Наказ МВС України №622 від 1998 року, який прийнятий на підставі Законів та правових актів, більшість з яких втратили чинність.
Разом з тим, стаття 263 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Особа ЗВІЛЬНЯЄТЬСЯ від відповідальності ЛИШЕ у випадку, якщо вона ДОБРОВІЛЬНО здала органам влади зброю.Тобто кримінальна відповідальність є, а от Закону, який регулює обіг зброї немає. Весь цей час українські суди закривали на цей очевидний факт очі і притягували осіб до кримінальності відповідальності.

Однак 19.02.2018 Печерський районний суд м. Києва, як виразилися деякі юридичні видання, прийняв «революційне» рішення про ВИПРАВДАННЯ особи за ч. 2 ст. 263 КК України, зазначивши, що відсутність Закону, який би передбачав отримання дозволу на носіння зброї, виключає кримінальну відповідальність.

Зауважу, що я не за анархію, а за чітке законодавче врегулювання!  Безсумнівно, правова позиція Печерського суду викликає повагу та дає надію сотням підозрюваним і обвинуваченим особам на виправдання і уникнення покарання за придбання/носіння/збут вогнепальної чи холодної зброї, хоча і не є обов’язковою для врахування іншими судами України.

На мій погляд, в умовах війни питання обігу зброї як ніколи актуальне, адже за деякими підрахунками в Україні вже знаходиться до 5 МІЛЬЙОНІВ одиниць зброї та боєприпасів, які ніде не зареєстровані. Доречі, законопроекти про обіг зброї неодноразово вносилися на розгляд Ради, однак жоден з них так і не був прийнятий.

А як ви вважаєте: чи потрібно в Україні прийняття Закону, який чітко б визначив, хто і на яких умов може володіти зброєю? Чи потрібні спеціалізовані заклади з навчання культури поводження зі зброєю?

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30