Адвокат Валерий Романюк Адвокат в адвокатській компанії "Єфтеній та партнери"

Що повинен знати кожний турист?

2018-04-08 07:17:45

Всі ми любимо відпочивати, а ще більше ПОДОРОЖУВАТИ та з нетерпінням чекаємо тієї миті, коли зберемо валізи та вирушимо на зустріч пригодам і новим враженням. Однак, на практиці нерідко трапляються випадки, коли нас поселяють НЕ в ті фешенебельні готелі, про які нам розповідали, харчують НЕ тією «заморською» їжею, яку обіцяли, а цікаві місця, які так хотілось побачити в живу, так і залишаються на обкладинках журналу та сюжетах «Світ на виворіт». Звісно, ніхто не застрахований від невдалої подорожі та зіпсованої відпустки, хоча такі ризики можна мінімізувати, а головне - отримати справедливу компенсацію.

В моїй практичній діяльності мені довелось захищати права матері та двох її 2 малолітніх дітей, які за 6 тис. євро полетіли на острів Кіпр з метою відпочинку та вивчення англійської мови, однак були поселені туроператором в жахливий готель, а в столовій, якій вони харчувались, панувала повна антисанітарія (навкруги був бруд, столи вкриті шматками клейонки, на стільцях були залишки висохлої їжі, меблі вкриті грибком і цвіллю). Крім того, матір та її діти були позбавлені безкоштовних екскурсій та половини обіцяних уроків англійської мови.

Треба віддати належне жінці, яка не розгубилась, вела активну переписку з туроператором у вайбері, зафіксувала всі «кричущі» факти на фотоапарат, а приїхавши з подорожі, написала рекламацію (претензію) надавачу послуг. На претензію туроператор не відреагував і лише під час судового розгляду проявив ініціативу, пішов на компроміс та частково відшкодував потерпілим понесені витратити.

Щоб не потрапити в аналогічну ситуацію, пропоную наступні РЕКОМЕНДАЦІЇ.
По-перше, перед тим, як звернутися до того чи іншого туроператора/турагента постарайтесь максимально зібрати інформацію про нього та якість наданих ним послуг (відгуки, коментарі та ін.).
По-друге, підписуючи договір про надання туристичних послуг, уважно ознайомтесь з його змістом, особливо з переліком послуг, які мають бути надані, правами і обов’язками сторін, умовами розірвання договору, порядком відшкодування шкоди.
По-третє, якщо ж Вам таки не пощастило і рівень наданих туристичних послуг аж ніяк не відповідає вартості сплачених коштів: зв’яжіться з Вашим турагентом та вискажіть йому всі претензії; зверніться до адміністратора закладу (зазвичай, з метою уникнення конфлікту та втрати репутації вони йдуть на компроміси); максимально зафіксуйте всі обставини відпочинку, які Вас не задовольнили (фотографуйте та знімайте на відео); по приїзду, зверніться з претензією до туроператора, а у разі її відхилення до адвоката.

А тепер ХОРОШІ новини. Враховуючи те, що турист є СПОЖИВАЧЕМ туристичних послуг, обов’язок доказування належного виконання своїх обов’язків за договором покладається саме на туроператора, що значно полегшує захист Ваших прав. До того ж, по даній категорії справ не доведеться сплачувати судовий збір у жодній із судових інстанцій, що зекономить Вам кошти.

Бажаю всім приємних та незабутніх ПОДОРОЖЕЙ, яскравих емоцій, оскільки саме вони допомагають нам відірватися від буденності, змінити обстановку, переосмислити деякі речі та з новими силами повернутися до нових звершень та перемог.

ВІТАЮ всіх православних християн з ВЕЛИКОДНЕМ!!!

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30