Вінницький Олександр Олександрович Член партії ВО "Свобода", старший викладач ОНУ ім. І. І. Мечникова

Забутий бранець кремля...

2019-09-01 22:26:16

Зараз Україна обговорює обмін полоненими. В цьому контексті хотілось би згадати одесита Олександра Шумкова.


Олександр 1989 року народження, закінчив Одеський національний університет, багато років приймав участь в діяльності Спілки Української Молоді на Херсонщині. Після побиття студентів в листопаді 2013 року приїхав в Київ та почав приймати активну участь в Революції Гідності, згодом вступив в Правий Сектор, був особистим охоронцем Яроша, воював в лавах ДУК «Правий Сектор». Після цього розпочав офіційну службу в ЗСУ, в 11-тій бригаді армійської авіації, але через наявність юридичної освіти, долучався дознавачем військовими правоохоронними органами, також є інформація про його участь в операціях СБУ. 

Рівно 2 роки тому, 23 серпня 2017 року зв’язок з ним зник. Його доля стала відома лише 26 вересня 2017 року, коли його матері прийшов лист від ФСБ, що вони його затримали. Згідно офіційної версії слідчого комітету росіі - слідчий затримав його в своєму робочому кабінеті в Брянську. Як він там з’явився - слідчий не знає. Зі слів самого Шумкова - з ним зв’язалась людина, яка сказала, що може надати йому інформацію про постачання наркотиків з окупованих територій. На цю зустріч він поїхав, як дізнавач військової прокуратури. На місці зустрічі з інформатором на його машину напали, його вдарили електрошокером та вивезли на територію росіі. Прийшов до тями він вже на допиті у ФСБ. Його звинуватили у участі в Правому Секторі та засудили на 4 роки. В Україні ж він не фігурує, як полонений, військова прокуратура завела на нього справу за дезертирство. Ці свої дії вони пояснили тим, що у відповіді від МЗС він не значиться полоненим. Хоча справа про його викрадення, де його мати визнана потерпілою існує. 

Лише вдумайтесь, діючого військовослужбовця, якого викрадає ФСБ, вивозить в росію, там засуджує - українська влада не лише не надає чітко визначений статус полоненого - вона ще й справу за дезертирство проти нього веде. 

До чого я це все пишу - ми з вами можемо не знати всіх полонених, нажаль, їх вже дуже багато, тому це нормально. Але коли наших полонених не знає держава у вигляді співробітників МЗС - це вже проблема. Що цікаво, держдеп США про нього знає і робив заяву з вимогою його звільнення з в’язниці. Зараз, коли йде активний процес про обмін полонених - час нагадати і про долю Олександра.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 41 Экология40 Помощь36 Полиция 36 Больница 30