Гуцалюк Сергей Борисович Начальник Южного межрегионального отдела Украинского института национальной памяти

Роз'яснення щодо законності демонтажу барельєфа маршалу Жукову

2020-02-05 09:36:37

Роз'яснення щодо законності демонтажу барельєфа маршалу Жукову на будинку гуртожитку №2 Одеського національного університету імені Мечникова

1. Згідно з пунктом ґ, частини 1 статті 1; ч1 ст 2; ч1 ст3 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, на всій території України підлягають демонтажу пам”ятні знаки, що увічнюють діяльність комуністичних функціонерів високого рівня.

2. Маршал Радянського Союзу Георгій Жуков обіймав посади Міністра оборони СРСР (1955-1957рр), член президії ЦК КПРС (1957). Його ім”я знаходится в переліку історичних осіб, чия діяльність підпадає під дію законів про декомунізацію.

3. Згідно з ч.6 Перехідних положень Закону України про декомунізацію, в разі неналежного реагування на виконання данного закону з боку органів місцевого самоврядування, керівництво обласної державної адміністрації мусить самотужки визначити перелік об”єктів, що підлягають декомунізації, що і було зроблено у травні 2016 року. Втім, оскільки Одеська міська рада саботувала і це рішення, пошуком та демонтажем таких знаків в Одесі зайнялася громадськість. Згідно з п.3 ст.5 Закону про декомунізацію, держава заохочує та підтримує діяльність неурядових установ та організацій, які проводять дослідницьку та просвітницьку роботу стосовно злочинів, вчинених представниками комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

4. Щодо дозвільних документів з приводу саме цього барельєфу, то ректорат ОНУ ім.Мечникова, на балансі якого перебуває ця будівля — не заперечив проти проведення робіт, оскільки жодна меморіальна дошка разом з будинком на баланс університету не передавалася. А через це — відсутня можливість належним чином підготувати технічну документацію на проведення демонтажних робіт.

Сподіваємося, що виконання в Україні Законів України, визначений Конституційним Судом України, як конституційними і обов”язковими для виконання — не викличе чергової порції політичних спекуляцій і обговорень в ефірі ЗМІ держави-агресора.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ