Квасницкая Ольга Алексеевна Депутат Одесского городского совета VII созыва

Чи бути будівництву багатофункціонального Палацу спорту за адресою вул. Центральний аеропорт в Одесі?

2019-05-29 15:39:40

Питання, яке цікавить одеситів не тільки з приводу правомірності такої локації майбутнього Палацу і законодавчих обмежень забудови навколо аеропортів, а з приводу того, чому ми не відновлюємо існуючі палаци спорту? Чому віддаємо перевагу наспіх «зліпленим» картинкам, без відповідних обговорень, досліджень та публічних консультацій.

Дуже коротка передісторія: з 4 травня цього року вступила в силу Постанова Кабінету Міністрів України про виділення державної субвенції на будівництво та реставрацію палаців спорту. Але без списку міст, яким ті гроші виділять - його мають скласти протягом 30 днів (тобто, ось-ось).

А для того, щоб потрапити у цей список і отримати 90% грошей від кошторису проекту на палац спорту, одеські чиновники мали б подати до Мінмолодьспорту пакет документів:

1. Проектно-кошторисну документацію

2. Проект землевідведення

3. Планування 10% фінансування з місцевого бюджету на будівництво цього об’єкту.

Документи мали б бути надані до 20 травня – такі умови.

Тепер сама історія… 16 травня відбувається позачергове засідання виконкому ОМР. Обговорили одне-єдине питання: про те, що Управління капітального будівництва ОМР буде замовником проектування та будівництва Палацу спорту по вул. Центральний аеропорт в Одесі. Після виконкому о 18:17 на електрону адресу депутатам для ознайомлення надходить: порядок денний, проект рішення «Про надання дозволу КП «Стадіон «СПАРТАК»….». та візуалізація майбутнього об’єкту.

При цьому, відсутні документи про робочі групи чи бодай протоколи робочої групи з приводу проведеної роботи – маю сумніви, що вона взагалі існує.

Не отримуємо ми і переписку з Міністерством молоді та спорту і з комісією, на яку виносилось це питання. Тобто депутатський корпус не обізнаний щодо роботи, яка велася з 2018 року з приводу будівництва важливого для міста соціального проекту, який і став передумовою для винесення рішення на позачергову сесію 17 травня.

Таким чином, 44 депутата проголосували «ЗА» те, щоб дозволити КП «Стадіон «СПАРТАК» розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, адже на словах пообіцяли: новий багатофункціональний Палац спорту та гроші від Міністерства.

Що МИ МАЄМО по факту? До 20 травня чиновники не виконали вимоги викладені в листі Мінмолодьспорту, бо проектно-кошторисної документації не має, як не має і проекту землевідведення. Залишилося відкритим питання чи будемо ми взагалі включені до Переліку об’єктів, що будуть фінансуватися з державного бюджету. Скоріше за все НІ…

Між тим ми маємо чергову схему, за яку знову не будуть покарані ті хто за нею стоїть, адже було колективне рішення і воно таке соціальне. І якщо воно таке соціальне, то не важливими залишилися питання: чому дозвіл на розробку документації наданий КП «Стадіон «СПАРТАК», і що буде коли до переліку наш багатофункціональний Палац спорту не попаде?

А МОЖЕ бути наступне: КП «Стадіон «СПАРТАК» залучить інвестиції в розмірі до 100% від якоїсь юридичної особи(офшора) та будуть будувати, скоріш за все, відкоригований проект так званого Палацу Спорту, який перетвориться в комерційний об’єкт та перейде за інвестиційним договором у власність того інвестора!

Що с того запитаєте ви? У нас вкрадуть землю! Сьогодні ми не можемо віддати землю кому завгодно, тільки через аукціон. А ця схема дозволяє віддати землю кому вони захотять задарма та ще за наші гроші виконають землевпорядну документацію та проект!!!

Дай Боже, щоб я помилялась! Однак, всі ми вже з вами дорослі люди та розуміємо, що багатофункціональний Палац спорту – це круто і класно. Але мусимо мати тривалі публічні консультації, відповідні дослідження як з приводу локації, так і з приводу проекту, перші ніж приймати важливі рішення для громади, а не довірятися таємним робочим групам, які жодного разу не дали позитивного результату. Ми вже отримали результат робочої групи по є-квитку.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30