Квасницкая Ольга Алексеевна Депутат Одесского городского совета VII созыва

Одеса без фотошопу: два рішення, які можуть врятувати історичний вигляд міста

2020-02-12 14:37:20

На останній сесії я в черговий раз поставила два дуже важливих для моєї команди питання: створення Довідника правил поводження в історичному середовищі та співфінансування програми реставрації дверей та брам. Начебто, справа зрушилась - міський голова публічно заявив, що запрошує мене до обговорення пропозицій із головами профільних департаментів. Маю надію, що це не просто слова і ці проекти, нарешті, будуть реалізовані. 

Чому це важливо? Пояснюю. 
Я часто порівнюю Одесу зі Львовом. Багатьох це дратує, але я жодним чином не хочу цим порівнянням принизити наше місто. Я лиш хочу, щоб ми йшли вже протореним шляхом, не ступаючи на граблі і не припускаючись помилок, які коштують дуже дорого. Так ось Львів, яким ми його знаємо сьогодні, - це результат дуже правильних та послідовних управлінських рішень. Часто непростих та незручних. Одним з таких рішень стала розробка Довідника правил поводження в історичному середовищі. Це документ, який окрім довідникової інформації про історію та культурну цінність споруд, які знаходяться в історичному ареалі, містить чіткі правила щодо того, що і як можна робити з цими спорудами. В ньому - відповіді на запитання про кондиціонери, вивіски, вікна, двері і багато іншого. Це своєрідна біблія містянина. 

Я переконана на 100%, що такий Довідник потрібен Одесі. Він виконує одразу дві задачі: виховну та регуляторну. По-перше, ідучи з таким Довідником до школярів, студентів, мешканців ОСББ, ми займаємося просвітництвом, розповідаємо людям про цінність того середовища, в якому ми всі живемо. Це те, що зараз, на жаль, не робить ніхто. По-друге, затверджені містом правила - є дороговказом для мешканців історичних будинків та бізнесу, який винаймає чи володіє приміщеннями в них. Тож туристи, фотографуючи архітектурний ансамбль Рішельєвської чи Катерининської, не будуть змушені прибирати кондиціонери та вивіски у фотошопі. 

За попередніми розрахунками, Одесі Довідник правил поводження в історичному середовищі обійдеться у 300-400 тис. гривень. Це не велика сума для проекту такого змістового навантаження, для внеску у наше майбутнє, як би пафосно це не звучало.
 
Наступне питання - співфінансування реставраційних робіт. Це чудово, коли у міста є кошти на те, щоб привести до ладу фасади та окремі елементи будівель в історичному центрі. Але частіше ми все ж відчуваємо дефіцит бюджету. Співфінансування - коли частину грошей виділяє міський бюджет, а частину збирають мешканці та власники бізнесу - може стати виходом в цій ситуації. Це одночасно і полегшить тиск на бюджет міста, і змусить одеситів відповідально поставитися до проведених робіт, берегти в подальшому відремонтований фасад, не захаращувати відновлені елементи декору комунікаціями, вивісками тощо. Наразі, наприклад, проект реставрації дверей і брам фінансується з громадського бюджету. Добре, що цей проект працює, але це не зовсім правильний механізм, адже люди свого часу приватизували квартири і стали співвласниками будинку - вони несуть за нього відповідальність. І цю культуру відповідальності нам потрібно виховувати.

З нетерпінням чекаю, коли обіцяна міським головою зустріч відбудеться і наша робота розпочнеться. 

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Ройтбурд Александр Анатольевич

В Украине произошла культурная катастрофа

Экс-патрульная Зоя Мельник

Ночной домашний арест...

Паламарчук Павел Васильевич

В Одесі - черговий тупий бандитизм і свавілля "правоохоронних" органів

Волонтер Екатерина Ножевникова

В ситуации с трагедией на Троицкой, где погибли дети, просто нашли крайнего

Гуцалюк Сергей Борисович

По ситуації з Андрієм Хаєцьким

Гинак Алла Федоровна

Видимо опять возьмёт верх гречка, слегка присыпанная небольшим количеством денежных знаков

Эко-активист Владислав Балинский

У північних районах Одеської області приготуватися до нічних заморозків

Крупица Наталья Григорьевна

Непродуманные действия Службы автомобильных дорог провоцируют конфликтную ситуацию

Жданов Дмитрий Константинович

Друзья! Нужна помощь!

Ройтбурд Александр Анатольевич

Зачем ввели санкции против Эрмитажа?