Колебошин Сергей Валерьевич Народный депутат Верховной Рады Украины, бывший заместитель главы Одесской ОГА в социально-гуманитарной сфере

Карантин. Back to school. From home

2020-03-12 01:02:01

Як відомо, китайський ієрогліф «криза» складається з двох частин: «загрози» і «можливості». Якби був ієрогліф «карантин», його б теж треба було складати саме з цих двох частин.
Зараз багато розмов саме про «загрози». Стрічки переповнені експертами в лікуванні і запобіганні.
Але я б хотів поговорити не тільки про ризики. А й про можливості. Ті можливості, які держава створила та створює для освіти під час карантину.
Які це ризики, цілком зрозуміло: вимушені канікули, пропуски занять, невиконання навчальних планів (не забуваємо, що в багатьох містах і областях тільки що закінчилися карантини по сезонному грипу).
І, якби це було вперше і лише на тиждень, можна було б піти на «угоду із совістю» і зробити вигляд, що наздоженемо потім. Але, здається, це до кінця березня, як мінімум.
Що робити школярам, особливо тим, по кому карантин «вдарить» найсильніше (маю на увазі учнів випускних класів, які готуються до ЗНО)?
Вчитися, звичайно!
Як вчитися?
Використовуючи всі можливості дистанційного навчання.
Так, поки що обсяг ресурсів в нашій країні, м’яко кажучи, невеличкий.
Так, на сайті МОН (це дивно писати в 2020 році) немає окремого розділу, присвяченого дистанційній освіті, а справа з електронним освітнім порталом з сумної перетворилася на кримінальну.
Так, гравці на ринку дистанційної освіти знають один одного поіменно, скоріш сумуючи з цього приводу, а не радіючи (бо їх/нас вкрай мало).
Але, тим не менш, в нас є ресурси, які я переконливо раджу в якості допомоги в освітньому процесі. Як вчителям, так і, в першу чергу, учням.
Тож, моя «чудова п’ятірка» якісних та безкоштовних ресурсів для онлайн-освіти (в коментах додавайте свої рекомендації, зрозуміло, що тут не всі):

https://besmart.study/ — онлайн-платформа підготовки до ЗНО. Курси по всіх предметах. Тим, хто здає фізику, навіть напишу: «до зустрічі на курсі!» 

https://prometheus.org.ua/zno/ — здається, перший проект масових відкритих онлайн-курсів в Україні. За посиланням – курси підготовки саме до ЗНО.

https://www.ed-era.com/zno/ - хто з вчителів НУШ не знає Ед-еру? А в розробників порталу є ще чудова добірка курсів саме по підготовці до ЗНО. Та й взагалі, «побігайте» по сайту, там дуже багато цікавої інформації про дистанційну освіту.

https://cutt.ly/FtsrQTt — ютуб-канал вчителя фізики Павла Віктора. Майже півмільйони підписок, майже 20 млн переглядів. Знак якості для тих, хто вчить шкільну фізику. Гарантую це і як учень Павла Андрійовича, і як його колега )))

https://ilearn.org.ua/ — Проект дистанційної освіти від «Освіторії». А «Освіторія» останнім часом в освіті України – гарантія високого класу.

Тож, не буду оригінальним, порада одна: не витрачаємо час, вчимось.
А для нас, освітян, ця ситуація – ще один сигнал про те, що дистанційна освіта це не «листування із вчителем по електронній пошті» або «батьківські чати в вайбері». А державно важлива справа. Бо не тільки про «карантин». А й про «освіту на тимчасово окупованих територіях». Про освіту для тих, хто за кордоном. Про «рівний доступ до освіти для дітей з сільської місцевості». І ще багато «про…». І жодної «контра» на ці «про» я не бачу. Крім, поки що, відносної пустоти на освітньому ринку цих послуг.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30