Куренной Владимир Константинович Бывший народный депутат Верховной Рады Украины

З приводу створення ТСК щодо загибелі Катерини Гандзюк

2018-11-08 10:46:44

Я в подібні ТСК не вірю. В нашій парламентській системі вони не ефективні, не працюють. Кажу це, як парламентар минулого скликання, який був членом подібної ТСК щодо загибелі Сашка Білого.
Повноважень відповідно до діючого законодавства подібні комісії не мають. Парламенти різних скликань, в тому числі й діючий, не тільки не прийняли закон про ТСК, а навіть не обговорювали це.
ТСК практично всі без виключення політичні сили та члени цих комісій використовують тільки як засіб PR та самореклами. Не стане виключенням і ця ТСК. Особливо напередодні виборів. Тому в ВР була така сварка навколо складу комісії.
Рішення та рекомендації комісії не будуть мати жодної правової сили.
Багато членів ТСК будуть намагатися самостійно проводити розслідування, підміняти собою правоохоронну систему. Бо в наших депутатів є ілюзія, що депутату можно все!
Це буде тільки заважати розкриттю справи та виявленню та покаранню замовників.
Побачите перше засідання цієї ТСК - десятки камер та преси, яскраві та популістичні беззмістовні виступи політичних півней та ноль результативності.
Все це я побачив в роботі ТСК по Білому. З того часу нічого не змінилось.
Єдина користь, що я вважаю може бути від цього - привернення суспільної уваги та побоювання керівників правоохоронних органів, що за ними стежать. Отже, якась контрольна функція...

Чи вважаю я, що наша правоохоронна система гарно спрацювала після нападу на К. Гандзюк? Однозначно, ні. Критика на їх адресу закономірна. Але...
Для того, щоб ГП та МВС не робили помилок та дурниць - Парламенту треба не ТСК створювати, а більш рішуче та сміливо реформувати ці правоохоронні органи. Скільки законопроектів є в ВР на розгляді з цього питання? Скільки прийнято відповідних рішень? Мізер... або нічого взагалі... А тепер «плач Ярославни» перед телекамерами...

Вбили активіста. Вбивають багатьох. Напади, обливання зеленкою, бандитизм. Це все факти кричущі. Очевидно, правоохоронна система не справляється. Але ніякі ТСК не змінять ситуацію. Потрібна стратегія реформування, зміна законодавчого поля, рішучі зміни в МВС та ГП. Може хтось й набере пару відсотків впізнаваності після «роботи» цієї ТСК. Але ні поліція, ні ГП краще для громадян не стануть, а законів для того, щоб вони стали краще, так і не з`явиться.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30