Паламарчук Павел Васильевич Гражданский активист

Чи вистачає в вашому місті громадських вбиралень?

2019-07-17 11:13:03

Триває обговорення проекту про нові санітарні норми і правила від Міністерства охорони здоров'я України.

Тож передусім громадських туалетів має бути більше - стаціонарних, чистих, з питною водою і сповивальним столиком. Усі ці умови мають бути у кожній громадській вбиральні. У парку, сквері чи іншій зоні зелених насаджень, де гуляють люди, обов’язково має бути хоча б один громадський стаціонарний туалет.

Оптимальна відстань між вбиральнями - до 700 метрів, а в людних місцях - до 300 метрів.

Вбиральні без каналізації - вигрібні ями - заборонені. Бо саме так небезпечні речовини потрапляють у грунт та підземні води, звідти  у джерела і колодязі,  наш компот, суп і салат.

Дворові туалети мають бути підключені до місцевих очисних споруд, наприклад, септику. Це безпечна для здоров’я альтернатива. Важливо, щоби очисні споруди не розміщувались на територіях шкіл і лікарень, під стінами будинків, на дитячих майданчиках, біля водойм тощо. Усі відстані визначаються за висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Так, наприклад, відстань від септику до колодязя має становити щонайменше 50 метрів.

Маєте ідеї, як поліпшити норми? Надсилайте їх до 26 липня за адресою pavlo.polamarchuk@gmail.com або 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 (Директорат громадського здоров'я МОЗ України). Наші експерти розглянуть всі пропозиції та зауваження та внесуть відповідні правки. Контроль за виконанням наказу та введення санкцій за його порушення здійснює Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Про всі головні зміни, які пропонує проект наказу, писали тут

Проект наказу можна знайти за цим посиланням

 

P.S. Зазначу, що за ці два тижні, що минули, вже надійшло близько 200 листів з пропозиціями і зауваженнями стосовно Держсанпіну утримання територій населених місць.

Висловлюємо вдячність за активну участь у громадському обговоренні, і повідомляємо, що представників інститутів громадянського суспільства, що надали конструктивні рішення і пропозиції, буде запрошено на узагальнюючу нараду в Міністерстві.
Що відбудеться орієнтовно 30-31 липня, після фіналізації і погодження зауважень від інших центральних органів виконавчої влади.

Нагадуємо, що до 26.07 (на мій емайл і емайл Директорату громадського здоров'я МОЗ) чекаємо від урбаністів, екологів, фахівців з питань планування території, спеціалістів, що переймаються ефективними практиками поводження з відходами, тощо - обгрунтованих експертних рекомендацій щодо тексту проекту Змін.

 

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30