Паламарчук Павел Васильевич Гражданский активист

Про новий клінічний протокол з екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі

2019-08-08 23:55:12

Ранок. 
Замовляю у кіоску з кавою біля Міністерства флет-уайт аж на потрійному еспресо. 
Колеги з МОЗ тут же тролять, де це я гуляв допізна?
Відповідаю, що дома був, але до пів п'ятої ночі читав і таки дочитав до фіналу новий клінічний протокол з екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі. Це той, де "штати" і "Аляска".
Мегазахоплююче чтіво на трьохстах сторінках, цікавий кожний розділ, реально не відпускає аж до останньої сторінки.

Тож щиро дякую безвідповідальним псевдо діячам істероїдного типу.
Яким би запостити абищо, лише заради мудацького хайпу (і це, доречі, в них не перший раз на будь-які теми).
Якби не ці шукачі швидких фейсбучних піар-дивідендів, то я б наврядчи оперативно ознайомився з вже прийнятим як клінпротокол перекладом найновітніх, сучасних американських настанов - бо купа своєї роботи і нема ні хвилини вільного часу слідкувати.

А так, тепер я точно знаю, що слід робити, а чого не слід, на етапі до госпіталізації в відділення інтенсивної екстреної медичної допомоги під час різних реанімаційних та інших станів: під час ситуацій з високим рівнем загрози/активної стрілянини, різних специфічних травмах- голови, обличчя, хребта, від шокеру, блискавки, загальних травмах, опіках, отруєннях/передозуваннях, респіраторних розладах тощо.
При тому, що ще в 2014-15 роках я відвідав декілька платних і благодійних курсів первинної допомоги, періодично використовую телеграм-бот FAST - все одно відкрив для себе купу цікавенних фактів.

А ще постійно дивує юзання різними функціонерами маніпулятивної установки (тут Алан Чумак побіг за банкою, а Діма Гордон - за пірамідкою ЮШанісе), що в Україні існує якась суто притаманна нам спеціфіка курації щодо всього. Від розладів ЖКТ (обов'язково пробіотики, бо ж це певно "дисбактеріоз"), до банального ГРВІ (обов'язково антибіотики, без проби на специфічність, превентивно, "букетом" з різних класів і, головне, на три дні, не більше, щоби резистентність внаслідок точно була).

І що не можна протоколи США застосовувати в Україні , бо, бачте, в нас все дуже індивідуально, і є властиві виключно нам наукові традиції (напевно, капустяне листя і чи до корів прикладатися).

Тому до цих істєроїдних популістів у мене є пропозиція.

Витратьте 2 хвилини часу, і загугліть - скільки середній строк життя громадян США і громадян України.
Потім співставьте ці цифри, що залежать перед усім і перш за все від стану здоров'я націй, і перестаньте морочити голови українцям своїми маніпулятивними інсинуаціями.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30