Паламарчук Павел Васильевич Гражданский активист

Діалог, якого не було

2019-10-03 08:42:34

Нещодавно всіх держслужбовців МОЗ запросила на зустріч міністр Zoryana Skaletska. Ми ДВА ТИЖНІ очікували обіцяного міністром та прем'єр-міністром діалогу, ажде на порядку денному вже другий тиждень доволі серйозні питання:

1️⃣ Заступник міністра Михайло Загрійчук чинив тиск на гендиректора директорату медичних послуг Оксана Сухорукова, примушуючи її звільнитися. Використовував формулювання, що працювати треба “по понятіям”.

Ми хотіли запитати, яку відповідну реакцію передбачає міністр по відношенню до заступника через його неправомірні дії?

Ми хотіли дізнатися, чи буде продовжуватись політичний тиск на державних службовців з порушенням законодавства?

2️⃣ Мій особистий біль - радник міністра Дмитро Раімов розповсюджує фейки, що паплюжать міністерство - зі сторінки Міністерства. Фейки, що нівелюють спільну роботу всієї команди міністерства, але передусім - вводять у оману суспільство. Зокрема про неіснуючий аудит, про листи СБУ, до яких він не має права доступу.

Ми хотіли дізнатися, коли на офіційній сторінці МОЗу буде оприлюднено спростування брехні Раімова за всі неправдиві твердження, а також попросити відновити належне виконання комунікаційних завдань міністерства перед суспільством на принципах чесності, відкритості, професійності та поваги до гідності. Запитати, яким чином міністр гарантуватиме дотримання букви закону та неповторення таких ситуацій у майбутньому.

3️⃣ Радниця міністра Голубовська чинила тиск на держслужбовців, вимагаючи включити її до складу експертів по визначенню номенклатур та наполягала на необхідності закупівлі конкретного дороговартісного препарату.

Ми хотіли знати, яка реакція міністра на дії радниці Голубовської? Але передусім - ким і у який законний спосіб уповноважена пані Ольга чинити тиск на держслужбовця? Якими є повноваження цієї радниці? Якими є повноваження інших радників?

4️⃣ Політична команда міністерства переклала відповідальність за власне рішення стосовно фінансування орфанних захворювань на плечі державних службовців. Радник міністра Дмитро Раімов розповсюджував недостовірну інформацію, брехав громадським організаціям і журналістам стосовно ситуації. Державні експерти почали отримувати погрози від пацієнтів та їхніх родичів.

Ми хотіли запитати, чи вважає міністр таку практику нормальною.

5️⃣ Невідомі особи, які перебувають на території патронатної служби міністра, не мають навіть статусу радників, дозволяють собі викликати державних службовців, у тому числі в позаробочий час, принижують їхню честь і гідність, погрожують фізичною розправою та звільненням (про що написані відповідні доповідні).

Ми хотіли запитати, яким є офіційний статус цих осіб? Якими є їх повноваження? Чи вважає міністр нормальною таку поведінку своїх помічників?

Ми хотіли сказати міністру, що прагнемо поваги та діалогу, заснованого на партнерстві.

Ми очікували від міністра отримати відповіді на ці та інші запитання щодо тиску на колег.

Ми хотіли виконувати свою роботу. Без вказівок “правильних рішень” від керівництва та погроз.

Натомість - отримали маніпулятивну 9-хвилинну лекцію про тяжкі часи, і про те, що всі свої питання до міністра та її заступників ми повинні надати у письмовому вигляді.

Потому міністр відразу залишила залу, виштовхнувши уперед Державного секретаря «зібрати питання підлеглих».

Oleksiy Honcharuk це той діалог, який нам обіцяли?
Це той формат спілкування, який буде і далі вести #УрядТехнократів зі своїми громадянами та державними службовцями?

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30