Паламарчук Павел Васильевич Гражданский активист

Маска не зарадить, навпаки, зашкодить

2020-03-17 22:46:54

ДУЖЕ ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ЦОВВів та ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, які роблять публічні заяви стосовно використання масок в період розвитку ситуації з COVID-19.

Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко ще два тижні тому звернувся до українців із закликом не купувати хірургічні маски, якщо не мають ознак ГРВІ. На брифінгу ще 3 березня урядовець наголосив, що це може призвести до дефіциту на рівні країни.

"Не потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, а саме хірургічні маски тоді, коли вони не потрібні. Оскільки це створює фальшиву оману свого захисту і не запобігає, або не дозволяє використовувати інші ефективні профілактичні методи профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань, до яких відноситься і коронавірус".

Кінець цитати.

Тобто, якщо у вас ГРВІ чи ознаки інших респіраторнйих захворювань, то треба звернутися до сімейного лікаря, йти на лікарняний, самоізолюватися і лікуватися, виконуючи весь алгоритм дій при ГРВІ.
А не ходити з маскою по вулицях і тим більше перебувати/працювати в закритих установах, транспорті тощо.

Якщо у вас нема ознак ГРВІ, і ви здорові, то, відповідно, ви не можете оточуючих нічим заразити. Ви не виділяєте так званий інфекційний аерозоль. Відповідно, не зрозуміло, навіщо вам одягати маску. Ні оточуючих, ні вас вона ні від чого не захистить.

Як відомо, COVID 19 має інкубаційний період, коли ви вже є носієм вірусу CoV-2, але хвороба ще не маніфестувала в формі атипової пневмонії чи в інших формах. Також COVID 19 може протікати безсимптомно.

Проте і в цих ситуаціях з огляду на деякі епідеміологічні особливості специфіки повітряно-крапельного механізму передачі вірусу CoV-2, МАСКА НЕ ЗАРАДИТЬ.

З механічних засобів захисту при респіраторному механізмі передачі ВООЗ рекомендує респіратори класу FFP-2 /FFP-3

Ще раз для "профффесури" - МАСКА НЕ ЗАРАДИТЬ. НАВПАКИ, ЗАШКОДИТЬ.
Створюючи ілюзію захисту, якого немає.

І ще раз! Заради запобігання інституційної шизофренії...
З офіційного тексту на сайті МОЗ :" Маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій."

Амінь.
..........

Що ж насправді захищає від поширення нового коронавірусу?

- тримати відстань мінімум в 2 метри;

- уникання скупчень людей (наприклад, збирати в одному приміщенні 200 осіб заради 10 хвилин беззмістовного сумнівного монологу без можливості зворотнього зв'язку - вкрай безвідповідально; натомість, треба використовувати сучасні онлайн засоби комунікації)

- постійне використання спиртовмісних особистих дезинфекторів, антисептиків, мірамістіну , хлоргексидину, тощо;

- дезінфекція поверхонь, дверних ручок, санвузлів, сантехніки тощо;

- тримати відкритими вікна, регулярно провітрювати авта, кабінети, приміщення тощо;

- регулярне миття рук мінімум 5/6 раз на день більше півхвилини, по відповідній процедурі якісним милом;

Резюмуючи, з офіційного тексту ВООЗ на сайті ВООЗ: "Єдиний і найефективніший спосіб захисту від коронавірусної інфекції, на сьогодні, часте миття рук".

Так от про наявність мила і дезинфікуючих засобів в санвузлах ЦОВВів і потрібно подбати керівникам тим ЦОВВів, які недолуго агітують за рутинне використання масок.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30