Стерненко Сергей Вячеславович Гражданский активист

Мер Труханов повинен подати у відставку

2017-09-21 08:16:41

В Одесі дуже неспокійно останні дні. Спочатку протетсти під мерією з вимогою зустрічі з мером Трухановим. Потім заворушення під судом в 20 км від Одеси у зв'язку з тим, що суд виправдав усіх підсудних проросійських екстремістів, що брали участь у подіях 2 травня 2014 року. А 20 вересня пройшов чи не наймасовіший протест за останні 3 роки.

З самого ранку одесити прийшли під міську раду. Причин тому декілька:

1. Вже майже тиждень мер уникає зустрічі з одеситами. Люди говорили і з керівником поліції, і з очільником ОДА, і з обласним прокурором. Але Труханов ніяк не може зустрітись.

2. Трагедія в таборі Вікторія, що забрала дитячі життя. Пряма вина лежить на самій міській раді, на чиновниках, що вводили його в експлуатацію, розкрадали виділені гроші і узгоджували умови, що призвели до цього жахливого випадку.

На днях в СІЗО закрили 23річну дівчину, знайшли саму крайню у справі. Чиновники ж на волі.

3. Постійний масштабний, на сотні мільйонів, дерибан землі, передача комунальних об'єктів у руки покровителя мера - Галантерника.

4. Ряд нападів на активістів, що протистоять міській владі, в тому числі і на двох жінок.

5. Систематичні порушення прав громадян, на кожній сесії рада оточена спецпризначенцями та кишеньковою армією мера - муніципалами, котрі не допускають в будівлю громадян та представників ЗМІ.

6. Постійні випадки прояву проросійської позиції мера та депутатів.

7. Корупція, тотальна та неприкрита.

Коли люди почали прибувати до будівлі, то зіткнулись із сотнями, якщо не тисячею, поліцейських, нацгвардійців та муніципальних тітушок. На сесію, що вже починалась, не пускали нікого. Навіть екс-нардепа із посвідченням. Навіть представників ЗМІ. Міська влада тупо відгородилась від жителів міста купою силовиків, і збиралась прийняти ряд рішень по віддачі бл. 100 Га землі міста компаньйонам мера та взяти мільярдний кредит із відсотками, що абсолютно не доцільно для бюджету.

Це викликало справедливу хвилю обурення, активісти та небайдужі одесити здійснили декілька спроб потрапити до будівлі. Почались сутички.

Частина друга. Стає дуже спекотно. Наприкінці відео видно, як побили атошника та розірвали його посвідчення УБД. Активісти силою його відбивають. Потім екс-беркути нападають на ще одного, валять на землю і б'ють ногами. Пізніше хлопця госпіталізували.

 

Надходить інформація, що сесію переривають, мер і депутати тікають з будівлі. Протестуючі йдуть в обласну прокуратуру, зустрічаються з обласним прокурором.

 

Відбувається довга розмова, ситуація дуже напружена. Одесити пропонують прокурору провести їх до міської ради. Той погоджується. Всі знову повертаються до міської ради. Туди спочатку не пускають ні облпрокурора, ні голову поліції, ні журналістів, ні звичайних громадян. Буквально з боєм протестувальники заходять всередину. Муніципали чинять опір, мене навіть тягнув голова облполіції всередину, а охорона виштовхувала в іншу сторону.

В будівлі вже нема нікого із представників влади. Деякі поліцейські кажуть, що мер Труханов таки вийде до одеситів. Минає ще година, і нікого нема. Протест завершується виконанням гімну України.

Якщо у вас немає часу передивлятись вище викладені записи трансляцій, то ось відео-нарізка з усього, що відбувалось.

І хоча люди розійшлись, напружена атмосфера нікуди не зникла. А готовність людей виходити на протест зросла в рази.

Тому що там, де попираються громадянські права, незмінно буде супротив. Чим більше беззаконня, а зараз в Одесі рівень критичний, тим більше маятник хитатиметься в іншу сторону - сторону народних виступів, повстань та дій, спрямованих на відновлення справедливості. Не буває так, що ти можеш красти мільйони на очах у всіх, плювати на людські життя, гідність та честь, і все у тебе буде добре. Рано чи пізно це завершується. Втеча в Ростов - ще самий позитивний варіант із можливих.

Виставлятимеш тітушок - знайдуться ті, хто стане проти них. Відгороджуватимешся кордонами та стінами - знайдеться сила, що їх прорве. Жоден кордон силовиків не стримає гніву людей, доведених до крайньої точки.

Що робити? Мер Труханов повинен подати у відставку. Президент, що мовчить, повинен сказати своє слово, бо за його мовчазної згоди коїться це свавілля. Депутати повинні скласти мандати і оголосити про перевибори. Це нині єдиний варіант заспокоїти суспільство та почати змінювати ситуацію.

Якщо цього не відбудеться, то новий Майдан почнеться саме з Одеси.

І в цьому будуть винні особи, згадані вище. Саме вони понесуть відповідальність за те, до чого вони штовхають країну.

Корупція вбиває. Сьогодні нас з вами, завтра - її носіїв.

Це аксіома.

 

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Жданов Дмитрий Константинович

Мэрия отказалась принимать старинные таблички под охрану

Ройтбурд Александр Анатольевич

В Украине произошла культурная катастрофа

Экс-патрульная Зоя Мельник

Ночной домашний арест...

Паламарчук Павел Васильевич

В Одесі - черговий тупий бандитизм і свавілля "правоохоронних" органів

Волонтер Екатерина Ножевникова

В ситуации с трагедией на Троицкой, где погибли дети, просто нашли крайнего

Гуцалюк Сергей Борисович

По ситуації з Андрієм Хаєцьким

Гинак Алла Федоровна

Видимо опять возьмёт верх гречка, слегка присыпанная небольшим количеством денежных знаков

Эко-активист Владислав Балинский

У північних районах Одеської області приготуватися до нічних заморозків

Крупица Наталья Григорьевна

Непродуманные действия Службы автомобильных дорог провоцируют конфликтную ситуацию

Жданов Дмитрий Константинович

Друзья! Нужна помощь!