Колебошин Сергей Валерьевич Народный депутат Верховной Рады Украины, бывший заместитель главы Одесской ОГА в социально-гуманитарной сфере

Щодо пунктів проведення ЗНО

2019-05-25 09:11:23

Відбулася нарада із керівництвом ОРЦОЯО та представниками Департаменту освіти щодо випадків незручного розташування пунктів тестування.

Нижче трохи фактажу та висновків. В коментарях прошу писати про аналогічні випадки та порушення. Буду особисто контролювати, щоб по кожному такому коментарю були надані принаймні роз’яснення (або прийняті відповідні міри).

1. Умови формування мережі пунктів затверджуються на рівні МОН та УЦОЯО. Логіка формування мережі пунктів така: в кожній області створюються так звані «округи» за принципом: не менше 450 осіб на округ (відповідно, зрозуміло, що по різних предметах округи можуть бути різними). В кожному окрузі не менше 2 пунктів написання, в кожному пункті написання – не менше 180 осіб (виключення – «екзотичні за вибором» предмети – іспанська, французька, німецька мови). Вже звідси зрозуміло, що в районах, де мало випускників (особливо це стосується півночі області) неминучі поїздки в сусідні райони.

2. Мережу пунктів ми аналізували ще до проведення ЗНО. Якщо порівнювати із минулими роками, то можна констатувати, що вона «плюс-мінус» така ж сама. Достатньо однорідно та ізотропно по території області. Але ж проблема не в цьому, а саме в розподілі дітей по пунктах. Але про розподіл – трохи нижче.

3. Максимальне плече підвозу – 100 км. Відраховується «від райцентру до пункту». Більше бути не може і не має. Тож, якщо порушена ця норма – є привід для принаймні звернення по роз’яснення. Все що «менше 100 км» формально (але тільки формально!!!) укладається в чинні нормативи.

4. У спірних з точки зору перевезення дітей ситуаціях, розподіл відбувається по погодженню з органами управління на місцях. Тобто, наприклад, беремо Миколаївський район. Кількість випускників – менша за 180 (пункту в районі не буде). Є три варіанти: Любашівський район, Березівський район, Суворовський район м. Одеса. Кінцеве рішення за відділом освіти, вони враховують відстані, якість доріг, інші фактори. По м. Одеса: керівництво ОРЦОЯО запевняє, що, якщо і є випадки, коли дитина, наприклад з школи Київського району пише в пункті в Суворовському районі, то вони поодинокі, це не є тенденцією (сподіваюсь, що це так, втім, прошу колег з міста проаналізувати кількість таких випадків (не на рівні «та їх дуже багато!», а із реальним розумінням кількості) – якщо таких ситуацій буде занадто, будемо спілкуватися на мові реальних цифр та звертатися до УЦОЯО щодо незадовільного розподілу в цьому році).

5. Чи можна змінити розподіл по пунктах в цьому році? Відповідь «ні», нажаль. Чинники такі: фінансування саме під ці пункти, роздруковані завдання саме під таку кількість, угоди із спецзв’язком та держохороною – саме під ці пункти, списки вже затверджено. Будь-які рухи, пишу тут не як чиновник, а як людина, яка декілька років поспіль очолювала пункт написання ЗНО, призведуть до хаосу та ситуацій «втрати» учнів – на новому пункті «ще нема», на старому – «вже нема». І все це буде відбуватися за півгодини до старту чергового іспиту. Точно «ні»…

6. Що можна зробити та буде зроблено?

А. Департамент освіти ОДА направив додаткового листа із рекомендаціями до відділів освіти про обов’язкову організацію підвезення дітей до пунктів. Причому, не тільки від райцентру до пункту, а з селищ та інших населених пунктів до райцентру. Будь ласка, батьки, контролюйте це питання, запитуйте в директорів, очільників відділів освіти.

Б. Обласна адміністрація вже готує пропозиції до МОН та УЦОЯО щодо удосконалення принципів формування мережі пунктів та розподілу учнів. Будемо активно працювати із зазначеними вище структурами, щоб наше звернення було не просто «ще однією пропозицією», а було враховано.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Федорова Екатерина Викторовна

Обращение к жителям области с просьбой об обратной связи для получения реальной картины состояния сел и посёлков нашего региона

Ройтбурд Александр Анатольевич

Можно ли украинцам пользоваться российской вакциной?

Калинчук Сергей Васильевич

У нас в стране очередной анти-рекорд - 5804 случая заболевания за сутки

Крупица Наталья Григорьевна

Разговор о нашем будущем

Куренной Владимир Константинович

Почему бы Украине не стать британским особым партнером и другом на востоке континента?

Волонтер Екатерина Ножевникова

В нашем городе стариков отправляют умирать

Куренной Владимир Константинович

Жизненное пространство самозванца Лукашенко сужается

Лабас Вадим Ильич

По обострению войны между «Азербайджаном и Арменией»

Гинак Алла Федоровна

Выборы должны проходить минимум раз в два года

Русев Иван Трифонович

Возвращение Робинзона