Шавров Игорь Игоревич Писатель, юрист

Унікальне своєю історією та природою місто Вилкове занепадає від бездіяльності та байдужості місцевої влади

2018-02-26 22:17:36

Маленьке місто Вилкове є туристичною перлиною України. Cтворене липованами в середині XVII сторіччя, розташоване в гирлі Дунаю, це останнє поселення на берегах цієї прекрасної річки. Це місто тяжкої долі, яке відображує силу людської праці, мужності та завзятості його жителів. Липоване самотужки створили свою землю, власноруч підняли її з болота, вони до сьогодні зберегли свою культуру, традиції які зараз є об'єктом туристичного інтересу.

В місті є багато культурних пам'яток, які цікавлять туристів зі всього світу, у тому числі встановлений в центрі міста єдиний в світі пам'ятник віруючому старообрядницької віри - пам'ятник Липовану.

Також тут можна побачити такі унікальні храми, як старообрядницький храм св. Миколи-Чудотворця (1903 р.) та храм Різдва Присвятої Богородиці (1854 р.), Свято-Миколаївську православну церкву, побудовану в 1902 році.

Вилкове прийнято називати "Українською Венецією", тому що це тихе містечко на воді, будиночки розташовані на окремих острівцях, поруч з якими на невеликих городах ростуть сади яблук і груш на воді, плантації полуниці, виноград сорту "Новак", з якого роблять унікальне вино, "дунайський" оселедець - тут є все для привабливості українських та європейських туристів.

Біля кожного будиночка є свій причал, до якого пришвартований човен. Човни тут виступають як в ролі особистого транспорту, так в якості таксі. Головним промислом є риболовля.

Але вся ця краса та унікальність цього міста занепадає від бездіяльності місцевої влади. На протязі вже багатьох років місцева влада не може вирішити питання з розчищенням каналів міста, які є його найважливішою життєвою складовою.

В 2017 році було відремонтовано ділянку автодороги Спаське-Вилкове, яке з'єднує місто Вилкове з міжнародною трасою М-16, це надало можливість збільшити туристичний потенціал та доступність міста Вилково для туристів.

Але саме місто знаходиться на грані катастрофи. В ньому нема належних умов ані для мешканців самого міста, ані для туристів. Місто знаходиться в депресивному стані, зростає відтік з регіону працездатного населення (близько 2 тис. за останні 5-10 років); закрита низка перспективних підприємств (Вилківський райрибкооп, Вилківський завод пресових вузлів, Вилківська ремонтно-експлуатаційна база флоту), що призвело до втрати робочих місць.

Слабка соціальна і транспортна інфраструктура (під'їздні дороги, причали, забруднені єрики, мала кількість учбових закладів та закладів культури); відсутність достатньої кількості місць відпочинку; відсутність доріг і необхідність розчистки каналів-єриків - все це рок за роком та крок за кроком веде місто до занепада.

У місті навіть була побудована вакуумна каналізація, але й вона не приносить місту користь, тому що досі не працює. В місті не має водопроводу. Виникає парадокс, коли місто на воді занепадає від нестачі чистої води.

Постає питання - чому ці явні проблеми досі не вирішені і скільки ще потрібно прекрасному місту та його мешканцям страждати, щоб місцева влада почала цінувати цю красу, працювати на благо Вилкова та розвивати це унікальне місто.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Федорова Екатерина Викторовна

Обращение к жителям области с просьбой об обратной связи для получения реальной картины состояния сел и посёлков нашего региона

Ройтбурд Александр Анатольевич

Можно ли украинцам пользоваться российской вакциной?

Калинчук Сергей Васильевич

У нас в стране очередной анти-рекорд - 5804 случая заболевания за сутки

Крупица Наталья Григорьевна

Разговор о нашем будущем

Куренной Владимир Константинович

Почему бы Украине не стать британским особым партнером и другом на востоке континента?

Волонтер Екатерина Ножевникова

В нашем городе стариков отправляют умирать

Куренной Владимир Константинович

Жизненное пространство самозванца Лукашенко сужается

Лабас Вадим Ильич

По обострению войны между «Азербайджаном и Арменией»

Гинак Алла Федоровна

Выборы должны проходить минимум раз в два года

Русев Иван Трифонович

Возвращение Робинзона