Адвокат Валерий Романюк Адвокат в адвокатській компанії "Єфтеній та партнери"

Припинення кредитного договору, нарахування процентів та неустойки

2018-11-15 13:04:38

Мова підепро достатньо болюче для багатьох українців питання – чи може кредитний договір припинитисвою дію РАНІШЕ, ніж це прописано у договорі? Коли зупиняється нарахування процентів та неустойки?

Наприклад, у 2005 Ви взяли кредит у доларах США на 15 років. У 2008 настала криза, ваш бізнес «накрився», борг Ви не повернули. У 2009 банк звертається до вас з ВИМОГОЮ про повернення всієї суми боргу та процентів.

Якщо ви не повернули гроші, банк звертається в суд з позовом, який задовольняється, а виконавча служба реалізує ваше майно та повертає кошти банку.

Однак, що робити якщо ваш борг становив 1 млн, а ваше майно продали за 500 тис, а СТРОК указаний в договорі НЕ сплив. В такому випадку, банк ПОВТОРНО звертається до суду.

Разом з тим, такі дії банку є неправомірними.

Зокрема, по справі №310/11534/13-ц Велика палата Верховного суду у постанові від 04.07.2018 прийшла до наступних висновків:
1) наявність судового рішення про ДОСТРОКОВЕ задоволення вимог банку щодо ВСІЄЇ СУМИ заборгованості, яке боржник виконав НЕ у повному обсязі, НЕ Є ПІДСТАВОЮ для нарахування ПРОЦЕНТІВ та ПЕНІ.
2) з моменту пред’явлення до вас ВИМОГ про повне погашення заборгованості нараховування передбачених договором ПРОЦЕНТІВ за кредитом ПРИПИНЯЄТЬСЯ.
3) звернення з позовом про дострокове стягнення кредиту НЕЗАЛЕЖНО ВІД СПОСОБУ такого стягнення ЗМІНЮЄ ПОРЯДОК, УМОВИ І СТРОК ДІЇ КРЕДИТНОГО ДОГОВОРУ.
4) на час звернення банку з позовом вважається, що НАСТАВ СТРОК виконання договору в ПОВНОМУ обсязі. Рішення суду про стягнення заборгованості чи звернення стягнення на заставлене майно засвідчує такі зміни.
5) якщо особа після звернення банку до суду не повертає борг, банк вправі вимагати від особи сплату НЕ процентів та пені, а «інфляційних» та 3% річних, відповідно до ст.625 ЦК України.

ВИСНОВОК - є реальна можливість "боротися" з банком ЗА зменшення боргу.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 41 Экология37 Полиция 36 Помощь34 Больница 30