Гуцалюк Сергей Борисович Начальник Южного межрегионального отдела Украинского института национальной памяти

Крути, Одеса, Донецьк: Що спільного

2020-01-29 21:51:51

Насправді, всі ці зворушливі повідомлення про обеззброєних хлопчиків проти навали більшовиків - лише принижують їхній вчинок. І тут важлива математика: 500 Героїв 4 дні утримуть перед Києвом 5-тисячну армію. Втрати пропорційно рівні, рівень озброєння також. Але 6 годин прямого бою - на 4 дні зупинили армію Муравьова, бо взірвана була залізниця і мости, а сама більшовистська навала втратила чверть своєї чисельності.

Тоді, так, великою ціною, але Україну вдалося відстояти.

В ці ж саме дні в Одесі більшовики під обіцянку амністії для місцевого криміналу, розпочинають бої проти військових, які в більшості своїх присягнули Україні. В авангарді війська - гайдамаки. Українців повністю підтримує Одеса, а єврейське населення шукає саме в них захисту від чорносотенців і бандитів. Тоді гайдамакам з юнкерами не вдалося втримати місто тільки через те, що більшовики контролювали флот, а місто стали обстрілювати саме з кораблів.

Але й більшовикам вдалося втримати Одесу меньше двох місяців. Вже на початку березня вони без спротиву здали Одесу українцям і австрійцям.

Ну й вже наші дні - Майдан в столиці, оборона Донецького аеропорта на сході. Жертовність українців, їхній героїзм - роблять дива. Той самий ворог, що і 100 років тому, намагається хоч якось пояснити звитягу українців і не може... І не зможе, бо ворожа кров - окупантів ніколи не зрозуміє героїв - визволителів!

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30