Лабас Вадим Ильич Гражданский активист

Церква окрема від держави?

2018-12-20 11:22:15

Ну, що ж, після радісних відчуттів перейдемо до сухих фактів, які пояснюють чому радіють всі українські патріоти будь якої віри. Ствердження “церква окрема від держави” було ніколи не вірне. Церква завжди була в державі і користалася своїм становищам для своїх цілей.

Так сталося, що з набуття незалежності в Україні найбільша церква була церква МП. І вона (церква МП ) використовувала своє становище по повній. Почнемо з звичайних фінансових питань.

Місцеві бюджети виділяли кошти для МП. Так, наприклад у Одесі, міська рада кожний рік виділяла на МП мільйони грн під різними привідами. І Одеса — це як приклад, в інших містах також так робили. Причини та реальні потреби виділення таких коштів ніхто ніколи не перевіряв тому, що торкатися церковної теми — це нашкодити собі. Тебе відразу би звинувачували в богохульстві, слабоумстві і так далі.

Що змінилось тепер: тепер ти спокійно можеш підіймати питання доцільності таких траншів. По-перше, тому, що церква ж окрема від держави, так? По-друге, МП зараз така ж організація, як і “свідки Ієгови”, “культ святого Ктулхи” і вони теж не відмовляться від допомоги.

МП використовуючи свій вплив, і підключаючи російське лоббі, забирала на себе державні, експортні квоти на цікавий і прибутковий для них товар. Це в свою чергу змушувало виробників віддавати їм свій товар і втрачати левову частину прибутку. Кому цікаво, може подивитися на фірми які експортують мед у Європу. Але мед — це тільки один з прикладів. (І як так? Церква ж окрема від держави. Так?)

Багато бізнесменів для отримання “божого богословєннія” в державних установах зверталося до МП. Де МП, по своїй суті, знову ж таки, використовуючи потужне російське лобі на український політикум, було таким собі рєшалом в державних питаннях. Хочеш отримати землю під забудову — іди до МП, вони порєшають. Хочеш землю під фермерство — до МП. І так далі. Звичайно, це не було просто так. Тому бізнесменів, за вирішення таких питань, змушували вирішувати фінансові питання МП. Чим більше питання — тим більше фінансові зобов'язання. Так і будувалися церкви МП на кожному кроці. І нікого не турбувало, що ця споруда, по своїй суті — є звичайним відкатом за рєшалово бізнес інтересів.

Звичайно, це лоббі ще нікуди не ділось, але процес його зменшення почав йти.
От же, місцевий бюджет, державні експорті квоти, рєшалово у державних установах різних питань — це фінансова складова муток МП, яка потихеньку тепер буде зникати.

Але головною причиною радості — є, звичайно, безпекова складова. Вже ні для кого не секрет, що МП було одним з флагманів російської агресії у 2014 році. На цю тему було виявлено багато фактів і проведено багато розслідувань. Зброя у церквах, кузня “православних” бойовиків, розповсюдження ворожнечі і розкол суспільства — це все, чим займалося МП. Але найбільше суспільство обурювало чому правоохоронні органи не виконували свою роботу і не запобігати порушенню цих законів. Тому поясню: всі законні дії держави проти МП визвали б обурення і серед вірян, і серед міжнародного суспільства. А маючи потужні інформаційні канали на міжнародній арені, росіяни б проштовхнули свою логіку подій, в якій би ми виставлялись як агресор і переслідувач віри. Тепер такого не буде.

Тому що є офіційна церква України. І тільки вона може оцінювати ті, або інші дії проти віри. І заява цієї церкви зведе нанівець будь які інформаційні потуги росіян виставити нас не як захисників своєї держави, а як переслідувачів віри і церкви. А наша церква, як справжня церква, не підтримує будь які терористичні дії, під якою маскою вони б не були.

Це зовсім не означає, що вже завтра в кожній церкві МП буде проведено обшук і будуть заарештовані агенти в рясах. Це означає, що кордони дії російської агентури значно зменшелись, і ряса тепер не буде захистом при порушенні законів нашої держави.

Не чекайте вже завтра послаблення російського лобі через МП. Не чекайте, що вже завтра ці терористи в рясах перестануть працювати проти нашої держави. Ми просто отримали можливість протистояти цьому. Відсьогодні ми просто можемо більш ефективно захищати свою державу.

П.С.

Прочитав про Епіфанія статтю. Його вислови, роботи і біографію. Дуже цікава людина.
Але мені більш за все сподобалось ось це: "Епіфаній припускав, що саме за підтримки Вадима Новинського відбуваються численні інформаційні проекти, мета яких полягає у "підтримці проросійських настроїв у церкві Московського патріархату та розпалювання ворожнечі проти інших церков". Насамкінець він писав, що треба допомогти УПЦ МП "викрити російську агентуру впливу, припинити поїздки церковних очільників до Москви за інструкціями".

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 41 Экология37 Полиция 36 Помощь31 Больница 30