Паламарчук Павел Васильевич Гражданский активист

Про пожежу в Одеському обласному центрі психічного здоров'я, що забрала життя шістьох людей

2019-06-12 05:04:03

Словами важко передати, а тим більше лаконічно, весь жах ситуації з місцевими особливостями так званої регіональної реалізації заходів програм психічної реабілітації в Україні, які можна описати одним словом - "утримання". Як ви "утримуєте" домашню худобу, так і постсовєцька система - "утримує" громадян з розладами mental health. При чому умови утримання качок чи кіз у вправної української господині куди краще за умови утримання пацієнтів в рядових психо-неврологічних диспансерах України..

Це звичайні трудові раби: вони пашуть і сіють на городах у сільській місцевості чи миють машини персоналу - в міській. Це буденна практика, і жодне МВС це чомусь не цікавить.
Як і сотні гектарів землі, що належать ПНД, але які чомусь засівають місцеві ділки.

Іноді рабів настільки "заліковують" "трудотерапією" , що вони банально гинуть - в сумнозвісному Новосавицькому ПНД на Одещині в 2012 році журналісти знайшли ціле кладовище таких громадян України, яких навіть не "списали" по документах. Тому що внєзапно амнезійній директорці- рабовласниці було "зручно" отримувати пенсійне забезпечення і кошторис утримання і на давно померлих при дивних обставинах "пацієнтів"....

...

Трошки про власний досвід стикання з системою.

В вересні 2016 року найближчій родичці стало ментально не добре, мене набрали, щоби швидко приїхав з Одеси до райцентру Одещини. (Зауважу, що тільки терміновий дзвінок високопосадовця Одеської ОДА уберіг члена родини від "превентивної" дози галоперідолу і аміназіну , які щоденно рутінно використовують у відповідних закладах, попри усі заборони.
Якби не подзвонили, то за ті дві години, що я летів до психіатричного відділення, обов'язково би вкололи. По "протоколу"...)

Наступного дня ми приїхали до Одеси на консультацію, в горівший вчора обласний центр на Воробйова, у дощовий день. (Відразу скажу, що марно - виписані "ліки" були тотально не протокольні, і я оперативно знайшов молодого толкового спеціаліста (наразі він виїхав в США, через тиск правоохоронних органів на його приватну клініку в Одесі, і має там сталу практику), що призначив дієві відносно нешкідливі антидепресанти, які все чудово прокурували).

Отже, на Воробйова я побачив розвалені, десятиріччями неремонтовані відділення, іржаві тюремні решітки, антисанітарію - і це тільки на шляху від входу до ординаторської, в палати не заглядали. Всюди всередині різав важкий запах їжі вперемішку з амбре калу та сечі, а розтрощений асфальт збирав метрові лужі назовні - такий класичний "пам'ятник" корупції в українській медицині.

І посередині цього всього типового пейзажу постсемашківського медичного баригокко, на стоянці, що роками не бачила ямкового ремонту - стояло три елітних авто екстра- класу. Правильно, завідувачів "козирних" відділень. Що мають доступ до наркотичних речовин, і не гребують їм зловживати, які неправдами і злочинними неправдами допомагають чорним ріелторам захоплювати квартири і майно стареньких пацієнтів без родичів - схем незаконного збагачення достатньо...

Доречі, це саме 7 відділення, що згоріло вчора, вже палало в квітні 2019 року.
А в 2017 на протипожежну сигналізацію центру кошти збирали волонтери...

....

У трагедії в дитячому таборі в Вікторії, що забрала життя трьох дітей, і вчорашнього жаху в психіатричній лікарні спільний корінь - тотальна корупція. На першому мільйони розпилили друзі одеського мера подружжя Резнікових. Плюс на техніку безпеки і все інше наплювали заради вкладання у терміни підготовки об'єкта до візиту екс-гаранта. Що родинно відкрив табір разом з одеським міським головою, в рамках стратегії передвиборчого піару (не допомогло).

А на психлікарні, крім еліти керівництва, декадами пилять кошти "власники" - депутати обласної ради. Для яких заклад - не інструмент організації реабілітації своїх же співгромадян, людей, - а всього лише банальний об'єкт розпилу бюджетних коштів, медсубвенції та тендерів з харчування і утримання..

"Хдє тут дєньгі?" і "Шо ми с етава будєм імєть?" - типові питання у кулуарах на кожній бюджетній комісії перед сесіями...

Ті молоді ідейні спеціалісти, на рівні голів департаментів, заступників керівників місцевих державних адміністрацій , яких такий стан речей не влаштовує і які готові до змін - об'єктивно не здатні подолати вище описаний корупційний супротив паразитуючої на бюджетах "ілітки"..

Тому без РЕАЛЬНОГО ПОДОЛАННЯ КОРУПЦІЇ, докорінної зміни системи і якісної заміни представників місцевого самоврядування і регіональної феодальної влади - всі напрацьовані у міністерствах і відомствах політики і реформи мають всі шанси бути дискредитованими і просаботованими на місцях.

Так і живемо. Тому думайте...

І відповідально голосуйте на всіх майбутніх виборах - бо без зміни еліт ми не проведемо кардинальні і структурні зміни в країні.

PS. Ну і в якості постскриптуму.

Труханов поспіхом заселяє дітей "на оздоровлення" в корпуси згорілої Вікторії. І якщо його логіка хоча б зрозуміла, він мріє, щоби всі швидше забули про його злочин, - то про що думають родичі дітей, що віддають їх на "оздоровлення" до пепелища, і чи думають вони взагалі - невідомо...

 

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Федорова Екатерина Викторовна

Обращение к жителям области с просьбой об обратной связи для получения реальной картины состояния сел и посёлков нашего региона

Ройтбурд Александр Анатольевич

Можно ли украинцам пользоваться российской вакциной?

Калинчук Сергей Васильевич

У нас в стране очередной анти-рекорд - 5804 случая заболевания за сутки

Крупица Наталья Григорьевна

Разговор о нашем будущем

Куренной Владимир Константинович

Почему бы Украине не стать британским особым партнером и другом на востоке континента?

Волонтер Екатерина Ножевникова

В нашем городе стариков отправляют умирать

Куренной Владимир Константинович

Жизненное пространство самозванца Лукашенко сужается

Лабас Вадим Ильич

По обострению войны между «Азербайджаном и Арменией»

Гинак Алла Федоровна

Выборы должны проходить минимум раз в два года

Русев Иван Трифонович

Возвращение Робинзона