Русев Иван Трифонович Экс-директор нацпарка "Тузловские лиманы"

Неприємні сусіди навколо нас

2019-05-04 20:25:56

Іксодові кліщі зустрічаються повсюди, але більш всього їх в цей період в лісових екосистемах.
 
 
В межах НПП «Тузлівські лимани» їх найбільш чисельність в Лебедівському лісі, де зустрічається декілька видів. Потрібно знати, що всі іксодові кліщі є тимчасовими кровосисущими ектопаразитами людини і тварин. Це досить великі кліщі (їх розмір до 2 см залежно від ступеня насичення). Характерною особливістю цих кліщів є те, що покриви тіла і травна система самиці сильно розтяжні. Це дозволяє їм харчуватися рідко (іноді раз в житті), але багато. Ротовий апарат пристосований для проколювання шкіри і висмоктування крові. Хоботок має гіпостом: довгий сплощений виріст, на якому розташовані гострі, спрямовані до заду зубці. Хеліцери зазубрені з бічних сторін. З їх допомогою на шкірі хазяїна утворюється ранка, в яку занурюється гіпостом. При укусі в ранку вводиться слина, яка застигає навколо хоботка. Так кліщ може щільно прикріплятися до тіла господаря і мешкати на ньому довгий час (іноді до декілька тижнів). У самиці хітиновий щиток покриває не більше половини поверхні тіла, тому вони можуть поглинати значну кількість крові. Самці ж покриті нерозтяжним хітиновим щитком повністю.
 
Висока чисельність кліщів у довкіллі в травні сприяє підвищеному ризику зараження людей на хворобу Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт та інші трансмісивні особливо небезпечні природно-осередкові інфекції. Це потребує обізнаності в питаннях самозахисту від нападу кліщів. Важливим є своєчасне видалення кліщів з тіла людини, звернення за медичною допомогою в разі нездужання.
 
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ, ЯК ВИЯВИТИ УКУС КЛІЩА, ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ КЛІЩА НА ШКІРІ ЩО РОБИТИ? - детально на сторінці МОЗ України.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ!

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30