Сердюк Владислав Михайлович

Халтура і патріотизм

2017-09-07 13:53:09

В Радянському Союзі, в якому я колись жив, було багато цікавих речей, які мене дуже дивували. Наприклад, мене дуже дивували пам'ятники і монументи, присвячені радянсько-німецькій війні. Я не міг зрозуміти, як величезна "родіна-мать", яка тримає в руках щит і меч воїна періоду Київської Русі, може асоціюватись з вшануванням людей, загиблих на тій війні. Радянського Союзу вже давно нема, але "совкові" традиції в мистецтві залишились.

Така думка мені прийшла в голову, коли я побачив проект пам'ятника Героям Небесної Сотні, який став переможцем на конкурсі, оголошенному Одеською обласною радою. Я не маю спеціальної мистецької освіти, але я бачив багато пам'ятників і монументів як в Україні, так і в інших країнах, і можу впевненно сказати авторам цього монументу - це халтура.

Мої думку розділяє багато людей. Як тільки зображення переможного проекту з'явилось у мережі, відразу люди почали давати йому образливі назви: бамбук, голки для ін'єкцій, макарони та інше. Таке враження складається, коли дивишся на проект монумента, базовою частиною якого є труби, які хаотично стирчать з землі в різні боки. По задуму автора - це органні труби. Може автор ніколи не бачив справжній орган? Ще більше мене засмутило те, що по версії "вільних художників"-авторів переможного проекту, кожні чотири години з цих труб буде лунати гімн України. Я не розумію, як можна було головну мелодію країни, з якою люди вмирали на Майдані і в Донецькому аеропорту, опустити до рівня мелодії, яка лунає на Одеському залізничному вокзалі перед кожною відправкою потягу. Це ідиотизм, а не патріотизм. До того ж, в процесі конкурсу більшість інтернет-користувачів проголосувала за інший варіант пам'ятника Героям Небесної Сотні. Той другий варіант підтримало і керівництво Одеської обласної ради. Але перемогли чомусь "труби". Дивна історія, дуже дивна.

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Кино 42 Экология41 Помощь38 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Ройтбурд Александр Анатольевич

В Украине произошла культурная катастрофа

Экс-патрульная Зоя Мельник

Ночной домашний арест...

Паламарчук Павел Васильевич

В Одесі - черговий тупий бандитизм і свавілля "правоохоронних" органів

Волонтер Екатерина Ножевникова

В ситуации с трагедией на Троицкой, где погибли дети, просто нашли крайнего

Гуцалюк Сергей Борисович

По ситуації з Андрієм Хаєцьким

Гинак Алла Федоровна

Видимо опять возьмёт верх гречка, слегка присыпанная небольшим количеством денежных знаков

Эко-активист Владислав Балинский

У північних районах Одеської області приготуватися до нічних заморозків

Крупица Наталья Григорьевна

Непродуманные действия Службы автомобильных дорог провоцируют конфликтную ситуацию

Жданов Дмитрий Константинович

Друзья! Нужна помощь!

Ройтбурд Александр Анатольевич

Зачем ввели санкции против Эрмитажа?