Адвокат Валерий Романюк Адвокат в адвокатській компанії "Єфтеній та партнери"

Як отримати земельну ділянку?

2018-07-01 15:48:27

Мабуть кожен українець хотів би БЕЗКОШТОВНО отримати ЗЕМЕЛЬНУ ділянку !? Я хочу поділитися своїм досвідом роботи у сфері ЗЕМЕЛЬНОГО права та ПРИВАТИЗАЦІЇ землі.

Стаття 14 Конституції України ГАРАНТУЄ право власності на ЗЕМЛЮ, а ст.121 Земельного кодексу передбачає, що КОЖЕН громадянин України МАЄ ПРАВО НА БЕЗПЛАТНЕ отримання земельної ділянки в таких РОЗМІРАХ для будівництва: 1) житлового будинку в місті - не більше 0,10 га; 2) дачі - не більше 0,10 га.; 3) гаражу - не більше 0,01 га; 4) для ведення садівництва - не більше 0,12 га; 5) для ведення селянського господарства - не більше 2,0 га.

При цьому, одна особа МОЖЕ безкоштовно отримати стільки землі, скільки це необхідно для КОЖНОЇ із вказаних цілей (для будівництва будинку, гаражу, саду та ін.)

Для ОТРИМАННЯ земельної ділянки, необхідно ПОДАТИ до місцевої ради відповідне КЛОПОТАННЯ (заяву) в якому зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри, та ДОЛУЧИТИ лише: 1) копію ПАСПОРТУ громадянина України; 2) ВИКОПІЮВАННЯ з кадастрової карти/плану (яке можна самому зробити або замовити) або ІНШІ графічні матеріали, на яких слід ВІДЗНАЧИТИ бажане місце розташування земельної ділянки.

Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою МАЄ бути прийнято у МІСЯЧНИЙ термін! На практиці ж, міські ради достатньо часто нехтують своїм обов’язком, щодо належного розгляду вказаних заяв і навіть НЕ виносять вказане питання на розгляд сесії, обмежуючись формальною «відпискою» про неможливість надання земельної ділянки.

В такому випадку, зазвичай суди стають на захист людини. Наприклад, 17.04.2018 Верховний суд по справі №826/8107/16 вказав, що НЕПРИЙНЯТТЯ міською радою у визначений законом строк ЖОДНОГО рішення за клопотаннями особи ставить його у правову НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ, що є НЕДОПУСТИМИМ та ПОРУШУЄ його КОНСТИТУЦІЙНІ права!

Крім того, якщо протягом місяця рада НЕ приймає відповідне рішення Ви маєте ПРАВО самостійно ЗАМОВИТИ проект відведення бажаної землі, БЕЗ надання такого дозволу від ради. Після чого, Ви повідомляєте письмово раду із наданням копії договору на виконання робіт із землеустрою.

Якщо все-таки місцева рада винесе на розгляд сесії Ваше клопотання, то ПІДСТАВАМИ для ВІДМОВИ у наданні земельної ділянки може бути ЛИШЕ невідповідність МІСЦЯ розташування земельної ділянки (наприклад, земля знаходиться у водоохоронній зоні, історичному ареалі, або через неї має проходити дорога та ін.)

Проект відведення землі виготовляється не більше 6 міс. за Вашим замовленням та кошти ліцензійною/сертифікованою організацією, яку Ви можете легко знайти в Інтернеті або спитавши у сусідів.

Виготовлення проекту передбачає визначення ТОЧНИХ МЕЖ земельної ділянки, її координатів та складання кадастрового плану земельної ділянки. Це необхідно для того, щоб внести відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, а також для захисту Ваших прав, у разі виникнення судових спорів щодо меж земельної ділянки.

Під час виготовлення проекту необхідно ПОГОДЖЕННЯ МЕЖ земельної ділянки з власниками і користувачами СУМІЖНИХ земельних ділянок. На практиці погодження меж часто конфліктне і спірне, у зв’язку з чим нерідко доводиться судитись «за межу».

Після виготовлення проекту та погодження меж необхідно звернутися до Держгеокадастру, який протягом 14 днів реєструє земельну ділянку в Державному земельному кадастрі та видає Витяг з кадастру, із зазначенням у ньому кадастрового (ідентифікуючого) номера ділянки.

Після цього, Ви вдруге звертаєтесь до місцевої ради для того щоб Вам затвердили проект відведення землі та надали вже сформовану земельну ділянку, із точним розміром та кадастровим номером. До заяви додається: екземпляр погодженого проекту та Витяг з Державного кадастру.

Якщо рада винесла рішення про затвердження проекту відведення та надання Вам землі, залишиться лише звернутися до Державного реєстратора для реєстрації за собою право власності, надавши: паспорт; код; копію рішення про передачу; виписку з Державного кадастру; документ про сплату мита.

Протягом 5 днів здійснюється державна реєстрація права власності, із видачею Вам Витягу з Державного реєстру прав. З цього моменту Ви стаєте повноцінним власником землі!

Звісно, реалізувати на практиці своє право на землю надзвичайно складно, оскільки земельна сфера є однією за найбільш корумпованих в Україні, і на практиці існує десятки схем за якими гектари землі незаконно вибувають з власності держави, в той час як вільних земельних ділянок залишається все менше і менше. При цьому, винні в цьому не тільки окремі чиновники, які розглядають свою посаду як засіб збагачення, а і самі люди, які задля "швидкого вирішення питання" нерідко шукають способи «домовитись».

Разом з тим, якщо запастись терпінням та задатися ціллю законного отримання земельної ділянки – все можливо!

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Федорова Екатерина Викторовна

Обращение к жителям области с просьбой об обратной связи для получения реальной картины состояния сел и посёлков нашего региона

Ройтбурд Александр Анатольевич

Можно ли украинцам пользоваться российской вакциной?

Калинчук Сергей Васильевич

У нас в стране очередной анти-рекорд - 5804 случая заболевания за сутки

Крупица Наталья Григорьевна

Разговор о нашем будущем

Куренной Владимир Константинович

Почему бы Украине не стать британским особым партнером и другом на востоке континента?

Волонтер Екатерина Ножевникова

В нашем городе стариков отправляют умирать

Куренной Владимир Константинович

Жизненное пространство самозванца Лукашенко сужается

Лабас Вадим Ильич

По обострению войны между «Азербайджаном и Арменией»

Гинак Алла Федоровна

Выборы должны проходить минимум раз в два года

Русев Иван Трифонович

Возвращение Робинзона