Вінницький Олександр Олександрович Член партії ВО "Свобода", старший викладач ОНУ ім. І. І. Мечникова

Що насправді таке "закриті списки"?

2019-05-22 20:28:15

Через невдалу назву, абсолютна більшість людей не розуміють, що означає "пропорційна виборча система з закритими списками", тому масово стають жертвами маніпуляцій політиків та роблять неправильні висновки.

При закритих списках ви ЗНАЄТЕ ВСІХ, хто знаходиться в партійному списку одразу після їх висування партією. Знаєте їх біографії, місце роботи і всю необхідну інформацію. Для цього вам треба лише зайти на сайт ЦВК та відкрити виборчий список конкретної партії. Також там вказано і їх очередність на потрапляння в раду (перший номер, десятий номер, сотий номер). Так, в самому бюлетні написано лише перші п'ять призвищ, але це пов'язано з технічними можливостями. Уявіть, якого розміру був би бюлетень, якщо б писалось навіть лише 25 кандидатів? А якщо б 50?

Називаються вони "закритими" лише тому, що виборець не може вплинути на місце конкретної людини в списку. Тобто, якщо кандидат Шевченко, який вам так подобається, балотується під номером 100 в партійному списки - ви не можете зробити так, щоб він раптом став десятим. У вас лише є вибір підтримати партію та сподіватись, що ваш улюблений політик пройде чи обрати іншу партію.

Цим вони і відрізняються від "відкритих списків", коли ви можете не лише підтримати ту партію, яка вам більше подобається, але і підтримати свого улюбленця і підвищити його внутрішньопартійний рейтинг, щоб він мав значні шанси пройти. Варто зазначити, що варіантів "відкритих списків" дуже велика кількість і вони можуть дуже відрізнятись між собою, але об'єднує їх одне - можливість впливати на очередність проходження кандидатів в середині партійного списку.

Для прикладу, останні вибори в Верховну Раду в 2014 році проходили за змішаною виборчою системою, 199 депутатів (не 225 тому що маємо окуповані території) обирались за мажоритарною системою відносної більшості, а 225 депутатів обирались за пропорційною системою з ЗАКРИТИМИ виборчими списками. І, як ви пам'ятаєте, на сайті ЦВК ви могли завчасно ознайомитись зі всіма кандидатами, яких партія висунула. Ніхто цю інформацію не приховував.

На останок я скажу, що звичайно "відкриті списки" - більш прогресивна система, але "закриті списки" це не те, що вам зараз намагаються розповісти різні політики, щоб зманіпулювати суспільною думкою в угоду своїх інтересів.

Не дайте себе одурманити!
 

Комментарии — 0
Войдите, чтобы написать отзыв.
Экология43 Кино 42 Помощь39 Полиция 36 Больница 30
Последние ЗАПИСИ
Федорова Екатерина Викторовна

Обращение к жителям области с просьбой об обратной связи для получения реальной картины состояния сел и посёлков нашего региона

Ройтбурд Александр Анатольевич

Можно ли украинцам пользоваться российской вакциной?

Калинчук Сергей Васильевич

У нас в стране очередной анти-рекорд - 5804 случая заболевания за сутки

Крупица Наталья Григорьевна

Разговор о нашем будущем

Куренной Владимир Константинович

Почему бы Украине не стать британским особым партнером и другом на востоке континента?

Волонтер Екатерина Ножевникова

В нашем городе стариков отправляют умирать

Куренной Владимир Константинович

Жизненное пространство самозванца Лукашенко сужается

Лабас Вадим Ильич

По обострению войны между «Азербайджаном и Арменией»

Гинак Алла Федоровна

Выборы должны проходить минимум раз в два года

Русев Иван Трифонович

Возвращение Робинзона